Augusztus 21-én teljesíti utolsó tervezett, menetrend szerinti járatát az EVA Air Boeing 747-400-as repülőgépe.

Illusztáció: Az EVA AIR Boeing 747-400 Combi repülőgépe. (Fotó: AIRportal.hu) | © AIRportal.hu

Illusztáció: Az EVA AIR Boeing 747-400 Combi repülőgépe. (Fotó: AIRportal.hu)

A tajpeji központú Star Alliance tag légitársaság a Taipei Taoyuan – Hong Kong útvonalon közlekedteti utoljára menetrend szerinti forgalomban az amerikai gyártmányú ikonikus utasszállító repülőgépet.

Az EVA Air hosszú távú járatain már néhány nap múlva, július közepétől búcsúznak a Jumbók, az utolsó július 14-15-én a kanadai Vancouverbe repül az Airline Route blog adatbázisa szerint.

A Combi-Jumbókat már 2015-ben kivonták a forgalomból

A tajvani Eva Air 2015. január 5-én küldte nyugdíjba az utolsó, B-16409 lajstromjelű, Boeing 747-400 Combi repülőgépét. Ezek a repülőgépek kívülről majdnem ugyanolyanok voltak, mint normál, utasszállító társaik, de vegyesen utasokat és árut is szállítottak a fő fedélzeten.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

A fedélzet első része normál utasszállító gépként volt berendezve, a hátsó rész azonban fixen áruszállításra volt konfigurálva, a szárny mögött egy nagyméretű cargo-ajtó kapott helyet.

Modernebb, kéthajtóműves Boeing 777-300ER és Boeing 787 Dreamliner repülőgépek veszik át a négyhajtóműves óriások helyét az EVA Air flottájában is. (Fotó: AIRportal.hu) | © AIRportal.hu

Modernebb, kéthajtóműves Boeing 777-300ER és Boeing 787 Dreamliner repülőgépek veszik át a négyhajtóműves óriások helyét az EVA Air flottájában is. (Fotó: AIRportal.hu)


A légitársaság 1993. óta üzemeltette a Boeing 747-400 Combi repülőgépeket és összesen 10 ilyen gép repült a flottájában.

A repülőgépek a normál 747-400-asoknál kevesebb, mindössze 276 utast tudtak szállítani, mivel a géptörzs hátsó része teljes egészében cargo tér volt.

Cikkajánló Bepillantottunk az EVA Air Boeing 777-300ER gépébe

Új repülőgéptípust állított szolgálatba 2016. október 4-től a tajvani EVA Airways a Bécs – Bangkok – Taipei útvonalon. A korábban közlekedő Airbus A330-asokat Boeing 777-300ER repülőgépek váltották. A légitársaság meghívására az AIRportal.hu bepillanthatott a repülőgépbe a bécsi repülőtéren. Részletek…