CímlapLégiközlekedési hírek, cikkek  Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest útvonalon

Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest útvonalon

Szerző: AIRportal.hu | Dátum: 2017.03.14. 12:00

Heti tízről heti tizenkettőre emeli Doha - Budapest - Doha járatainak számát a Qatar Airways 2017. május 2-től. A légitársaság lapunknak adott tájékoztatása szerint hetente két új járattal bővít az útvonalon, a repülőgéptípus marad az Airbus A320.

A Qatar Airways eddig is üzemelő QR199/200 járatszámú, napi járatainak megszokott menetrendje megmarad és 2016. júniusától hetente három alkalommal - hétfő, csütörtök és vasárnap - közlekedő,
QR201/202 számú esti járatok 2017. május 2-től már hetente ötször, a fenti napok mellett keddenként és szombatonként is repülnek majd az útvonalon.

A légitársaság Airbus A320-as repülőgépe Budapesten. <br />(Fotó: AIRportal.hu) | © AIRportal.hu
A légitársaság Airbus A320-as repülőgépe Budapesten.
(Fotó: AIRportal.hu)
Ennek megfelelően a szerdai és pénteki napok kivételével minden nap dupla járat repül majd Dohából Budapestre és vissza.

A budapesti járaton - egyelőre - maradnak a keskenytörzsű Airbusok, abból is (nagyrészt) a kisebb A320-as változat.

Az új járatokra már lehet repülőjegyeket foglalni a légitársaság weboldalán és a legnagyobb online repülőjegy keresőkben is.

A Qatar Airways 2011. január 17. óta naponta közlekedik Dohából Budapestre. A járat eleinte Bukaresttel, majd később Zágrábbal volt összekötve. Az összeköttetés 2015 tavaszától vált teljesen önálló, direkt járattá. A dohai légicég 2016 júliusától emelte meg heti hétről heti tízre budapesti járatainak számát, az új esti járatok beindításával.

Az immár hetente öt alkalommal közlekedő esti járatok 18:10-kor érkeznek Budapestre, majd 19:10-kor indulnak vissza Dohába, ahol mintegy 5 óra 15 perces repülési idő után - helyi idő szerint - 01:25-kor szállnak le.

A Qatar Airways ugyancsak növeli a felkínált kapacitásait a Doha - Bécs útvonalon, 2017. augusztusra ott is hetente tizenkettőre növekszik a járatok száma, szeptember közepétől pedig a jelenleg 254 fős Boeing 787-8 Dreamlinerekkel teljesített járatokat hetente hét alkalommal már a 283 férőhelyet kínáló Airbus A350-900XWB repüli a dohai légitársaság.

A Qatar Airways Airbus A350 XWB repülőgépe Münchenben. (Fotó: AIRportal.hu) | © AIRportal.hu
A Qatar Airways Airbus A350 XWB repülőgépe Münchenben. (Fotó: AIRportal.hu)
follow us in feedly

Vissza a Magyar légiközlekedés rovathoz

Oda-vissza        Egyirányú

Honnan

BudapestBécs

Hova

LondonPárizsBarcelona

Odaút

Visszaút

Felnőtt

Gyerek

Csecsemő

+/- 3 nap

Business

Repülőjegy keresés
Hirdetés

Hozzászólás Szerző: djfox | Dátum: 2017.03.14. 12:37 | Re: Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest járaton

Ha ilyen jól megy nekik, akkor a móló megépítése után az egyik járatot widebodyra is cserélhetik 8)
Jól mutatna egy rendeszeres Dreamliner Pesten, és én is ha Ázsia irányába repülnék, akkor elsődlegesen a Qatarral mennék (újra) :lol:
djfox
100-299 hsz.
100-299 hsz.

Hozzászólás Szerző: Istvan | Dátum: 2017.03.14. 13:05 | Re: Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest járaton

djfox írta:Ha ilyen jól megy nekik, akkor a móló megépítése után az egyik járatot widebodyra is cserélhetik 8)
Jól mutatna egy rendeszeres Dreamliner Pesten, és én is ha Ázsia irányába repülnék, akkor elsődlegesen a Qatarral mennék (újra) :lol:

Szerintem kényelmesebb a Qatar A320-as gépe, mint a Dereamliner és jó lesz az esti bővítés is, kényelmesen haza lehet jönni a nappali járattal. Big Like.
Istvan
300-499 hsz.
300-499 hsz.

Hozzászólás Szerző: freemaki | Dátum: 2017.03.14. 14:17 | Re: Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest járaton

Istvan írta:
Szerintem kényelmesebb a Qatar A320-as gépe, mint a Dereamliner és jó lesz az esti bővítés is, kényelmesen haza lehet jönni a nappali járattal. Big Like

Mire gondolsz? Nagyobb a lábtér vagy a válszélesség, vagy mindkettő? Én amúgy elgondolkodnék az A359 miatt hogy Bécsből induljak e, bár kérdés, jobb e az experience..?
freemaki
100-299 hsz.
100-299 hsz.

Hozzászólás Szerző: djfox | Dátum: 2017.03.14. 16:50 | Re: Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest útvonalon

A Qatarral repültem A320-al, 346-al és 359 is, kb 1 hónapja Dreamlinerrel igaz, az nem Qatar volt, de nem mondanám, hogy az A320 kényelmesebb lenne. A kiszolgálás és a szórakozó rendszer miatt az A320 is nagyon kényelmes a Qatarnál, de már az 5-6 órás utakon inkább widebody. Mentem már Dubaiba 777-300ER-el, és A333 is, szerintem azokon is jobban eltelt az út. Sokat tesz a minőség, kiszolgálás stb. De ha egyforma árban lenne, én inkább widebodyn mennék, még ha régi A332 is lenne az. Ezt már úgyis mindenki saját maga dönti el, hogy melyik a kényelmesebb a számára.
Itt inkább az lesz a lényeg, hogy a járatokat mennyire fog sikerülni megtölteni, ha folyamatosan majdnem fullon jár majd, akkor ők is elgondolkodnak, hogy nem lenne e érdemes nagyobb gépet betenni. Ezt a piac dönti majd el, nem mi ;)
djfox
100-299 hsz.
100-299 hsz.

Hozzászólás Szerző: Istvan | Dátum: 2017.03.14. 17:23 | Re: Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest útvonalon

freemaki írta:
Mire gondolsz? Nagyobb a lábtér vagy a válszélesség, vagy mindkettő? Én amúgy elgondolkodnék az A359 miatt hogy Bécsből induljak e, bár kérdés, jobb e az experience..?

Az ülés szélessége.

Az A359-nek nagy előnye, hogy nagyon halk gép és a külső kamerák képei is nagyon jók. Próbáld ki, megéri.
Istvan
300-499 hsz.
300-499 hsz.

Hozzászólás Szerző: seraggi | Dátum: 2017.03.14. 18:57 | Re: Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest útvonalon

Inkább így emeljen kapacitást a Qatar. Hála égnek így tökéletes csatlakozást tud nyújtani szinte az összes járatához. (értsd: 1-1,5 órás layoverek). Ami nagy előny.
Emirates jöhet a 777 gépekkel, de kvázi az ÖSSZES csatlakozása 3-4 órás, vagy több. 15 órás utaknál nem mindegy mennyit vesztegel az utas az átszállóreptéren.
seraggi
1000+ hsz.
1000+ hsz.

Hozzászólás Szerző: OKdoki | Dátum: 2017.03.14. 19:53 | Re: Kapacitást bővít a Qatar Airways a Doha - Budapest útvonalon

Szerintem ez a logikusabb kapacitás bővítés négyezer kilométeres szakasz esetén. Ha majd a napi két járat is zsúfolt lesz, akkor már elképzelhető, hogy meglépik a widebody-t, de még ott is inkább a három 320-as, kivétel, ha egy jól elkülöníthető indulási időkereten belül csoportosulnak a magyarországi átszállók, mondjuk mert elsősorban dél-kelet Ázsiába akarnak utazni, amelyek azon időpont környékén indulnak Dohából.
OKdoki
300-499 hsz.
300-499 hsz.

Szólj hozzá az AIRportal.hu híreihez a Facebookon

Vissza: Légiközlekedési hírek, cikkek

Vissza: Hírek, cikkek: Magyarországi légiközlekedés, Ferihegy archívum