Október 7-én ad át az Airbus először európai légitársaságnak A350-900-ast. A toulouse-i ceremóniát élőben közvetíti a repülőgépgyár, az ünnepelt Finnair pedig közösségi média felületén ígér minél szélesebb körű élő tájékoztatást a holnap délelőtti eseményről.

A finn-flotta leendő első A350-900-asa szűzfelszállása teljesítése közben, szeptember 16-án. (Fotó: Airbus) | © AIRportal.hu

A finn-flotta leendő első A350-900-asa szűzfelszállása teljesítése közben, szeptember 16-án. (Fotó: Airbus)

Immár biztos, október 7-én veszi át az első A350XWB, azaz eXtra-Wide-Body utasszállító repülőgépét a Finnair – erősítette meg érdeklődésre a légitársaság sajtóközpontjának illetékese. Az ünnepélyes átadás-átvételre az A350-es végszerelő csarnokának helyet adó, egyben az európai repülőgépgyár központjaként is funkcionáló toulouse-i Airbus bázison kerül sor, holnap délelőtt.

A Finnair tájékoztatása szerint a leglelkesebb érdeklődők a ceremóniát a légitársaság hivatalos twitter csatornáján, valamint az Airbus által szervezett, szerdán délelőtt, magyar idő szerint fél 10-kor kezdődő élő videós közvetítés útján is nyomon követhetik. A toulouse-iak erre a célra már létre is hoztak egy dedikált honlapot, amelyen mostantól számos érdekes információ található, többek közt végigkövethető a Finnair első A350-esének születése, rajta fényképekkel a szerelésről, a festésről, sőt még a választott kabinbelsőről is.

Az Airbus legújabb, kompozit generációs szélestörzsű típusának európai indító légitársasága a Qatar Airways, valamint a Vietnam Airlines után a világon harmadikként lép az A350-es üzemeltetők majdan igen széles táborába. A típusra ugyanis ez eddig 40 ügyféltől 783 darab megrendelés futott be. A Finnair ebből 19 gépre formált igényt, mindet az A350-es 900-as szériájára, amelyeknek a szállításait 2023-ig bezárólag vállalta teljesíteni az Airbus.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

A Finnair ugyan eredetileg augusztusban tervezte átvenni az első A350-esét, de ennek, a gyártásból fakadó késedelme mostanra, a holnapi gépátadó ünnepségre való készülődés izgalmában a legtöbbekben már jótékony feledésbe merült. Az Airbus szeptemberig összesen 6 darab A350-900-ast tudott átadni, amely egyelőre kilenc géppel marad el az idei évre tervezettől. Igaz, ez holnap máris javul eggyel. Fabrice Brégier, elnök-vezérigazgató nemrég jelezte, azon túl, hogy változatlanul egyértelmű céljuk, egyben bízik is benne, hogy tartani tudják az ütemtervet.

Finnair A350-es menetrendszerű járaton várhatóan október 9-én Helsinki és Amszterdam, illetőleg Helsinki és Oslo között fog repülni. A típus teljesítményének megfelelő hosszú távú járaton pedig november 21-én Sanghajba debütál a finnek első A350-ese.

Kövess minket a közösségi médiában, és iratkozz fel napi hírösszefoglalónkra!
Hasznos, érdekes volt amit olvastál? Már egy újság árával támogathatod az AIRportal.hu működését!