Júliusban a HungaroControl légiforgalmi irányítói összesen 100856 légijárművet irányítottak és túlszárnyaltak majdnem minden eddig mért rekordot. Új forgalmi csúcsok születtek az átrepülő forgalomban, míg a budapesti érkező és induló járatok száma is elérte a legmagasabb értéket 2011 novembere óta. 2015. július 26-án pedig egy nap alatt rekord mennyiségű, azaz összesen 3644 repülőgépet kezeltek az irányítók a magyar irányítóközpontból.

Erőteljes növekedést mutattak a légiforgalmi statisztikák 2015 nyarán a HungaroControl légiforgalmi irányítói által kezelt légterekben. Júliusban a magyar légtéren összesen 74 558 légijármű repült át, ami közel 11 százalékkal magasabb az előző év azonos hónapjában regisztrált értéknél. Július 11-től kezdődően minden szombaton egyre több repülőgép haladt át (július 11-én 2624, 18-án 2646, 25-én 2663, augusztus 1-jén 2689, 8-án pedig 2722 járat) Magyarország felett. 2015. július 26-án 3644 mozgással napi forgalmi rekord is született.

Folytatódott a korábbi hónapokban tapasztalt forgalom-emelkedés a Koszovó feletti magaslégtérben is. A KFOR szektoron 2015 júliusában 9599 légijármű repült át, ami 27,48 százalékos növekedést jelent az előző év hasonló hónapjához képest, és a legmagasabb havi érték volt az öt átvezető útvonal újranyitása óta. Július 4-én pedig minden eddiginél több, 392 járat haladt át egyetlen nap alatt a budapesti központból távszolgáltatással irányított légtéren.

A szezonális hatásokon túl is növekvő forgalmat elsősorban a 2014-es ukrán események hatására átrendeződött légi útvonalak, a több mint egy éve zökkenőmentesen biztosított koszovói távszolgáltatás, továbbá a repülőgépek számára a teljes magyar légtérre vonatkozó korlátozások nélküli, szabad légtérhasználat (HUFRA) eredményezte.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Kövess minket a közösségi médiában, és iratkozz fel napi hírösszefoglalónkra!
Hasznos, érdekes volt amit olvastál? Már egy újság árával támogathatod az AIRportal.hu működését!