Júliusban négynapos részleges munkabeszüntetést tartanak a légiforgalmi irányítók Spanyolországban, ahogy azt tették júniusban is – közölte a spanyol sajtó kedden.

A spanyol légiforgalmi irányítók szakszervezete (USCA) által meghirdetett sztrájk napjai: július 11., 12., 25. és 26. A tervek szerint július 11-én és 25-én a délelőtti műszakban, július 12-én és 26-án a délutáni műszakban szüntetnék be a munkát három órára a dolgozók.

A légiforgalmi irányítók azért sztrájkolnak, mert a spanyol légiközlekedési felügyelet (Enaire) felfüggesztéssel és fizetésmegvonással büntette 61 barcelonai kollégájukat egy 2010 december eleji spontán sztrájk miatt, amellyel az ellen tiltakoztak, hogy a kormány drasztikusan csökkentette az engedélyezett túlórák számát, és így jelentősen csökkent a jövedelmük.

Az egynapos tiltakozó akció akkor megbénította a spanyol repülőtereket, a kormánynak szükségállapotot kellett hirdetnie.

Idén júniusban az irányítók már tartottak egy négynapos részleges sztrájkot, amely nem okozott késéseket és káoszt a spanyol repülőtereken.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

A szakszervezet azért folytatja júliusban is az akciót, mert úgy vélik, nem zajlik valódi párbeszéd az illetékes fejlesztési minisztériummal a követeléseikről.

Kövess minket a közösségi médiában, és iratkozz fel napi hírösszefoglalónkra!
Hasznos, érdekes volt amit olvastál? Már egy újság árával támogathatod az AIRportal.hu működését!