Megnyitotta legújabb pekingi járatát az American Airlines. A oneworld szövetséges légitársaság május 7-e óta biztosít közvetlen összeköttetést Dallas – Fort Worth és a kínai főváros nemzetközi repülőtere között.

Peking az American Dreamlinereinek első nemzetközi útvonala lesz. (Fotó: Boeing Company) | © AIRportal.hu

Peking az American Dreamlinereinek első nemzetközi útvonala lesz. (Fotó: Boeing Company)

Dallas – Fort Worth repülőtere most először, az American Airlines járatának köszönhetően került közvetlen összeköttetésbe Pekinggel.

Az új útvonalat a légitársaság január végén jelentette be, amikor mindkét ország légügyi hatóságai jóváhagyták annak elindítását. Az American Airlines, ahogy akkor az engedélyek megszerzéséről, most a nyitás megtörténtekor is nagy örömmel adott hírt, mivel ezzel tovább növelhetik jelenlétüket a távol-keleti térségben.

Dallasból immáron öt kulcsfontosságú városba, Hong Kongba, Szöulba, Sanghajba, Tokióba és Pekingbe vannak közvetlen járatai az American Airlinesnek. A Kínai Népköztársaság fővárosa ezt megelőzően csak Chicagóból volt elérhető a társaság gépeivel. A május 7-én megnyitott útvonalat a flotta Boeing 777-200ER típusai teljesítik a hét minden napján, de csak a kezdetekben, mert június 2-tól már Boeing 787-8-asok fognak repülni a két város között.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.

Az American Airlines idén január 22-én vette át az első Boeing 787-esét, amelyből összesen 42 darabra van érvényes rendelése, 20 787-8-as és 22 787-9-es formájában. Legutóbb május 5-én gazdagodott a flotta, az ötödik Dreamlinerrel. Az első kereskedelmi járat pedig rá két napra, május 7-én közlekedett Dallas és Chicago között. Peking városa annyiban is kitüntetett, hogy az American-flotta 226 üléses 787-8-asainak az lesz az első nemzetközi útvonala.

Kövess minket a közösségi médiában, és iratkozz fel napi hírösszefoglalónkra!
Hasznos, érdekes volt amit olvastál? Már egy újság árával támogathatod az AIRportal.hu működését!