Két darab új Szuhoj Superjet 100 regionális utasszállító repülőgép érkezett az Aeroflot flottájába – tájékoztatta az AIRportal.hu-t az orosz légitársaság mai közleményében.

Az RA-89047 lajstromú gép február 24-én érkezett meg Moszkvába. (Fotó: Aeroflot) | © AIRportal.hu

Az RA-89047 lajstromú gép február 24-én érkezett meg Moszkvába. (Fotó: Aeroflot)

Az RA-89046 és az RA-89047 lajstromú repülőgépek második világháborús szovjet pilóták nevét kapták. Az egyik Dmitrij Glinka, a másik pedig Alexander Gruzdin nevét viseli oldalán.

Az Aeroflot legújabb SSJ-100-as gépei a Sberbank Leasing finanszírozási konstrukciójában érkeztek a légitársaságoz, amelynek így már összesen 18 darab Superjetje van a flottájában.

A Superjet 100-as, amely 2011 januárjában szerezte meg az orosz légügyi hatóságok típusengedélyét 2400 kilométeres hatótáv teljesítménnyel rendelkezik. A fedélzeten az Aeroflot székezésében 12 üzleti és 75 turista osztályú utas foglalhat helyet.

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Az RA-89046 lajstromút pedig február 19-én adta át a Szuhoj. (Fotó: Aeroflot) | © AIRportal.hu

Az RA-89046 lajstromút pedig február 19-én adta át a Szuhoj. (Fotó: Aeroflot)

Az orosz nemzeti légitársaság közleménye szerint az SSJ-100-as a flotta fontos, meghatározó típusa, amely Európa legkorszerűbb és technológiailag fejlett utasszállító gépei közé tartozik.

Támogatandó az orosz repülőgépgyártást az Aeroflotnak összesen 30 darab Superjet 100-asra van érvényes rendelése, de a légitársaság idén januárban további 20 gépre kötött vásárlási előszerződést, amely 2017-ig bezárólag 50 gépből álló flottát irányoz elő.

Az Aeroflot a Superjet 100-as regionális változatát üzemelteti, megnövelt hatótávú Superjet 100LR-re eddig nem formált megrendelést.

Kövess minket a közösségi médiában, és iratkozz fel napi hírösszefoglalónkra!
Hasznos, érdekes volt amit olvastál? Már egy újság árával támogathatod az AIRportal.hu működését!