Balogh Csaba, a Külgazdasági és Külügyminisztérium keleti nyitás politikájáért felelős helyettes államtitkárának, Theirry Antinori, az Emirates kereskedelmi vezérigazgató-helyettesének, és Jost Lammersnek, a Budapest Airport vezérigazgatójának október 27-én, a budapesti Liszt Ferenc repülőtéren elhangzott beszédei az Emirates légitársaság járatnyitásáról szóló sajtótájékoztatón.

Összefoglalóul 

A nyitójárat Airbus A330-200-asa október 27-én. (Fotó: Csemniczky Kristóf - AIRportal.hu) | © AIRportal.hu

A nyitójárat Airbus A330-200-asa október 27-én.
(Fotó: Csemniczky Kristóf – AIRportal.hu)

2014. október 27-én az Emirates elindította budapesti járatát, amely ezentúl a hét minden napján közvetlen légi összeköttetést biztosít a Dubai International Airport és a Budapest – Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér között.

Az útvonalon az Emirates-flotta szélestörzsű Airbus A330-200-as típusai közlekednek, amelyek két-osztályos fedélzeti elrendezésben egyenként összesen 278 utasnak biztosítanak férőhelyet.

A téli menetrendi időszak során az EK 111 számú járat reggel 08:20-kor száll fel Dubajból, és délelőtt 11:35-kor érkezik meg a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtérre. Az EK 112 számú járat délután 15:05-kor indul Budapestről, és éjszaka 23:30-kor landol a Dubaji nemzetközi repülőtéren (az összes időpont helyi idő szerint van megadva).

A sajtótájékoztató beszédek, azok elhangzásának sorrendjében:

A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Balogh Csaba, a Külgazdasági és Külügyminisztérium helyettes államtitkára


Forrás: AIRportalVideo YouTube Csatorna

Theirry Antinori, az Emirates kereskedelmi vezérigazgató-helyettese


Forrás: AIRportalVideo YouTube Csatorna

Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója


Forrás: AIRportalVideo YouTube Csatorna

Kövess minket a közösségi médiában, és iratkozz fel napi hírösszefoglalónkra!
Hasznos, érdekes volt amit olvastál? Már egy újság árával támogathatod az AIRportal.hu működését!